verseliai, fermu iranga, agroinfo, pieno ukis
Fermų įranga Veršeliai

Ką duoti veršeliams nuo viduriavimo?

Labai dažnai ūkiuose išgirstu klausimą – ką duoti veršeliams nuo viduriavimo? Yra keletas galimai teisingų atsakymų į šį klausimą. Tačiau pats pirmasis iš jų yra – krekenos. Taip. Veršeliams nuo viduriavimo reikia duoti krekenas. Tik sugirdyti jas reikia ne tuomet, kai veršelis jau viduriuoja, o gerokai anksčiau. Tuomet, kai jis gimsta.

Krekenos yra atsakingos už imunitetą

Imunoglobulinai (IgG), kurie krekenose yra antikūnai. Kai veršelis pagirdomas krekenomis, imunoglobulinai per skrandį ir žarnyną patenka į kraują. Imunoglobulinų įsiurbimas iš žarnyno sparčiai mažėja iškart po gimimo. Imunoglobulinai patekę į kraują neutralizuoja bakterijas ir virusus, esančius organizme. Tokiu būdu užkertamas kelias užkratui plisti.

Kiek sugirdyti krekenų ir kada tai atlikti?

10% gimimo svorio, tačiau kad būtų paprasčiau, reikia laikytis visuotinės rekomendacijos – sugirdyti kuo greičiau po gimimo. Ilgiausiai per pirmąsias dvi gyvenimo valandas sušerkite keturis litrus krekenų.

Įranga, kuri krekenų sugirdymą padaro patogiu

Matilda® krekenų pasterizatorius-atšildytuvas  ir labai palengvina darbuotojų darbą su veršeliais. O  Perfect Udder® krekenų valdymo sistema yra raktas, leidžiantis tinkamai valdyti krekenų sugirdymą jūsų pieno ūkyje.  Nustačius krekenų kokybę, geros krekenys supilamos į tam skirtus maišelius ir užšaldomos. Užšaldytos krekenys prieš girdant naujagimiui veršeliui yra apšildomos krekenų atšildytuve. Jeigu veršelis krekenų neišgeria per čiulptuką, tai jos sugirdomos zondo pagalba.

Krekenų pasterizatorius-atšildytuvas Matilda

Krekenų pasterizatorius-atšildytuvas Matilda užtikrina, kad veršeliai per 30 min. po gimimo gaus geros kokybės, tinkamos temperatūros krekenas. Girdant geros kokybės krekenas rezultatai pasirodo iš karto – per dvi savaites fermoje išnyksta ar palengvėja viduriavimai, padidėja veršelių priesvoris.

Su pasterizatoriumi-atšildytuvu Matilda

  1. Vienu metu paruošiami 8 l krekenų. Pienas šildomas iki 40 laipsnių, pasterizacija atliekama 60 laipsnių temperatūroje.
  2. Krekenų maišeliai atšildomi per 20-25 minutes;
  3. Lengvai valdoma įranga. Turi dvi programas: pasterizacija ar atšildymas. Pasirenkame norimą programą ir įrenginys viską padaro pats.
  4. Įranga per Bluetooth ryšį programuojama iš jūsų telefono, taip pat pranešimai iš įrenginio siunčiami atgal į telefoną;
  5. Savikontrolės technologija prižiūri variklį, kaitinimo elementus ir kitus bendrus komponentus bei siunčia pranešimus apie remontą ar sistemos klaidas;
  6. Kad įrenginys veiktų, reikalingas vandens ir elektros pajungimas;
  7. Matmenys: 79 x 56 x 64 cm, galia: 7,5 kW.

Krekenų pasterizatorius-atšildytuvas Matilda labai praktiškas ir funkcionalus, intuityviai valdomas įrenginys.

Daugelyje Lietuvos pieno ūkių padėjome pakeisti požiūrį į veršelių auginimą. Ūkiai, kuriems buvo įprastas veršelių netekimas virš 10%, šiandien praranda tik iki 1-2% veršelių. Veršelių paros priesvoris siekia virš 900 gramų.

Susisiekite su specialistu Mindaugu Eidukaičiu tel.: 8 628 21289, el.p. mindaugas@agroinfo.lt

Daugiau straipsnių apie krekenas:

Krekenos. Jų kokybės nustatymas
Veršeliai. Ar būtina šaldyti krekenas?
Krekenų sugirdymas veršeliui. Paprastai. Greitai. Efektyviai.
Krekenų girdymas. Vebinaro įrašas.

Veršelių auginimo įranga: Vienviečiai veršelių nameliai; Grupiniai veršelių nameliai; Pieno pasterizatoriai; Automatinė veršelių girdykla, Krekenų valdymo įranga; Veršelių sveikatingumo stebėjimo įranga.

Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.

Susiję straipsniai