Pieno pasterizatorius. Kaip teisingai pasirinkti?
Savybės, kurios yra būtinos bet kuriam jūsų pasirenkamam pieno pasterizatoriui:
Mobilumas, pravažumas, manevringumas, greitas miltelių išmaišymas, tikslus dozavimas, lengvai valomas ir plaunamas (uždaras plovimo ciklas), duomenų kaupimas. Plačiau >>
Kaip nuspręsti, kokios komplektacijos pieno pasterizatorius yra labiausia tinkantis jūsų ūkiui?
Mobilumas, pravažumas, manevringumas, greitas miltelių išmaišymas, tikslus dozavimas, lengvai valomas ir plaunamas (uždaras plovimo ciklas), duomenų kaupimas.
Atsakykite į keletą klausimų:
- Kiek ūkyje laikoma karvių?
- Kiek ūkyje kasdien būna pieno, kuris netinka pardavimui, tačiau tiktų veršelių girdymui?
- Kokios kokybės yra vidiniai ūkio keliai, kuriais važinės pasterizatorius?
Pasterizatoriaus talpos pasirinkimas
Ūkiams, kurie laiko iki 100 karvių, pakankamas yra 100 litrų talpos pieno pasterizatorius. Ūkiams, kurie laiko 100-300 karvių, pakankama talpa yra 150 litrų, didesniems nei 300 karvių ūkiams reikia galvoti apie 260 litrų pasterizatoriaus talpą. Didesnės talpos pasterizatoriaus įsigijimą reikėtų svarstyti, jeigu ketinate plėstis arba jeigu jūsų ūkyje ilgalaikis pieno kiekis netinkamas pardavimui, tačiau galimas panaudoti veršelių girdymui, sudaro daugiau litrų per vieną melžimą, nei yra planuojamo įsigyti pasterizatoriaus talpa. Didžiausia H&L siūlomų pasterizatorių talpa yra 400 litrų. Apie tokį įrenginį reikia svarstyti ūkiams, kurie vieno melžimo metu turi pardavimui netinkančio pieno daugiau negu 260 litrų.
Ūkiams, kurie laiko iki 100 karvių pakankamas, yra 100 litrų talpos pieno pasterizatorius. Ūkiams, kurie laiko 100-300 karvių, pakankama talpa yra 150 litrų, didesniems nei 300 karvių ūkiams reikia galvoti apie 260 litrų pasterizatoriaus talpą.
Ar reikalinga pasterizacijos funkcija?
Įrenginys gali būti komplektuojamas be pasterizacijos funkcijos. Jeigu veršelių šėrimui nenaudosite pasterizuoto pieno, o naudosite tik pieno miltelius, tai pasterizacijos funkcijos jūsų įrenginiui nereikia. Pvz.: veršelių auginimo ūkiai, veršelių eksporto įmonės. Pieno gamybos ūkiams, kurie veršelių girdymui naudoja pieną, pasterizacijos funkcija būtina.
Su ar be elektrinės važiuoklės?
Nuo 150 litrų talpos pasterizatorių rekomenduotina komplektuoti su elektrine važiuokle, nes jį bus sunku stumti. Jeigu ūkio vidiniai keliai, kurias bus stumdomas įrenginys yra prastesnės kokybės arba yra įkalnės, tai pasvarstykite komplektaciją su elektrine važiuokle ir mažesniam pasterizatoriui. Visi H&L pasterizatoriai turi tvirtas ir pravažias mechanines važiuokles, didelius ratus. Yra lengvai valdomi. Taigi elektrinės važiuoklės poreikis yra tik svoriui, įkalnėms įveikti.
Nuo 150 litrų talpos pasterizatorių rekomenduotina komplektuoti su elektrine važiuokle, nes jį bus sunku stumti.
O gal priekabos tipo pasterizatorius?
260 ir 400 litrų talpos pasterizatoriai gali būti užsakomi priekabos tipo. Tada jie yra komplektuojami be elektrinės važiuoklės ir kabinami prie nedidelio traukiančio traktoriuko ar keturračio motociklo. Pasvarstykite šį komplektacijos variantą, jeigu savo ūkio technologijoje naudojate šiuos tempenčius mechanizmus. 400 litrų talpos pasterizatorius gali būti sukomplektuotas tik kaip priekaba. Jis nekomplektuojamas su elektrine važiuokle, nes yra per sunkus būti stumiamas tokiu būdu.
Pasterizatoriai gali būti užsakomi priekabos tipo. Tada jie yra komplektuojami be elektrinės važiuoklės ir kabinami prie nedidelio traukiančio traktoriuko ar keturračio motociklo.
Su ar be programinėmis funkcijomis?
SmartMix funkcija
Ši funkcija leidžia: 1) suprogramuoti pasterizaciją pagal veršelių šėrimo laiką. Pienas bus baigtas pasterizuoti jūsų pasirinktu laiku, o pasterizacijos pradžią parinks pats pasterizatorius apsiskaičiavęs, kiek jam laiko prireiks įpiltam pienui pasterizuoti 2) kartu su skaitmeniniu refraktometru sudaro galimybę stabilizuoti sausosios medžiagos kiekį kiekvieno šėrimo metu.
Pienas bus baigtas pasterizuoti jūsų pasirinktu laiku, o pasterizacijos pradžią parinks pats pasterizatorius, apsiskaičiavęs, kiek jam laiko prireiks įpiltam pienui pasterizuoti.
2. SmartId funkcija
Priartėjęs prie vienviečio namelio, atpažįsta veršelį pagal specialų įsagą ir parenka jam dozę. Galima suprogramuoti pasterizatoriuje kiekvieno veršelio šėrimo schemą, pagal kurią veršelis bus šeriamas visą girdymo laikotarpį. Reikalui esant (veršelis susirgo, keičiama šėrimo strategija ir kt.) įvesta girdymo schema koreguojama. SmartID funkcija sumažina veršininkų klaidų tikimybę, nes pasterizatoriaus dozavimą gali suprogramuoti fermos vadovas.
Priartėjęs prie vienviečio namelio, atpažįsta veršelį pagal specialų įsagą ir parenka jam dozę.
3. CalfGuide
Tai programinė įranga, kuri įgalina valdyti pasterizatoriaus dozavimą per internetą. Jeigu ūkyje dirba du ar daugiau pasterizatorių, tai programa apjungia jų dozavimo valdymą. Ypač naudinga dideliems ūkiams, kur vienu metu veršelius girdo daugiau negu vienas pasterizatorius. CalfGuide funkcijos sumažina veršininkų klaidų tikimybę, nes pasterizatoriaus dozavimas tampa valdomas iš fermos vadovo kompiuterio arba telefono.
4. Dozavimo valdymas ant pasterizatoriaus dozavimo antgalio
Ši funkcija sutaupo veršelius girdančio darbuotojo laiką. Jeigu prireikia, priėjus prie girdymo vietos, pakeisti dozę (pvz. pasterizatorius nebuvo iš anksto suprogramuotas), tai pakeitimas gali būti įvykdytas tiesiai ant dozavimo antgalio, nereikia grįžti prie pasterizatoriaus. Funkcija ypač naudinga priekabos tipo pasterizatoriams, kurie turi ilgesnę girdymo žarną.
Dozavimo valdymas ant pasterizatoriaus dozavimo antgalio. Ši funkcija sutaupo veršelius girdančio darbuotojo laiką.
5. Skaitmeninis refraktometras. Jis turi dvi funkcijas: nustato krekenų kokybę ir sausosios medžiagos kiekį pieno miltelių gėrale arba piene. Taip išlaikomas pastovios koncentracijos gėralas.
Papildoma komplektacija:
- Nepraduriamos padangos. Įvertinkite savo ūkio kelių infrastruktūrą, ar ši funkcija gali būti jums naudinga.
2. Platforma pieno bidonėlių vežimui. Taip pat naudojama pervežimui. Ant platformos galima sudėti 30 litrų bidonėlius ir 8 litrų krekenų konteinerį.
Platforma pieno bidonėlių vežimui. Ant platformos galima sudėti 30 litrų bidonėlius ir 8 litrų krekenų konteinerį.
3. Bidonėliai 30 litr. pieno, vandens, krekenų, pašaro transportavimui.
4. Krekenų konteineris 8 litrų talpos. Iš nerūdijančio plieno. Įstatomas į 30 litrų bidonėlį, į kurį įpylus šilto vandens, būtų palaikoma reikiama krekenų temperatūra.
5. Apšvietimo lemputė. Pasižiūrėkite trumputį video, kiek patogumo ir praktiškumo suteikia šis mažas aksesuaras tamsiuoju paros metu.
6. Dėžutė. Taip vadinama „pirštinių dėžutė”, tačiau ten galima įsidėti ne tik pirštines. Sąsiuviniui ir rašikliui ir kitoms smulkmenoms joje užteks vietos.
7. Kibirėlių plovimas – FlushMaster. Pabaigus girdymą pasterizatorius išplauna kibirėlius. Pažiūrėkite video.
8. Zondas karvėms. Zondo pagalba pasterizatorius gali tapti talpa karvių zondavimo įrenginiui.
Pieno pasterizatorius – įranga, be kurios sunku įsivaizduoti modernų ūkį. Vienas iš įrenginių, kurių dėka yra peržengiamas slenkstis veršelių ir telyčių auginimo kokybėje. Tai kasdieninio naudojimo įrenginys, kuris praktiškai ūkyje niekada „netinginiauja”. Juo pasterizuojamas pienas, ruošiami girdymui pieno milteliai, atšaldomas pienas po pasterizacijos, vežamas gėralas į veršelių laikymo vietą, dozuojamas ir dalinamas veršeliams. Be pagrindinių, tiesioginių funkcijų gali būti panaudotas kibirėlių plovimui, vandens pervežimui, pašildymui ir kitoms funkcijoms.
Pieno pasterizatorius – įranga, be kurios sunku įsivaizduoti modernų ūkį. Tai kasdieninio naudojimo įrenginys, kuris praktiškai ūkyje niekada „netinginiauja”.
Susisiekite su specialistu Mindaugu Eidukaičiu tel.: 8 628 21289, el.p. mindaugas@agroinfo.lt
Veršelių auginimo įranga: Vienviečiai veršelių nameliai; Grupiniai veršelių nameliai; Pieno pasterizatoriai; Automatinė veršelių girdykla, Krekenų valdymo įranga; Veršelių sveikatingumo stebėjimo įranga.
Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.