bandos valdymo programa, fermu iranga, agroinfo, pieno ukis
Fermų įranga Reprodukcijos valdymas

Bandos valdymo programa. Nepagrįstos baimės, kurios riboja ūkio galimybes

Bandos valdymo programa – pagrindinis bandos valdytojo instrumentas. Bandos valdymo programoje sukaupti visi duomenys apie bandoje esamus ir buvusius gyvulius. Bandos valdytojas kreipiasi į bandos valdymo programą pasirengdamas kiekvienam bandoje atliekamam darbui. Pvz. reikia tirti veršingumą. Vienu paspaudimu iš programos išimamas karvių ir telyčių sąrašas, kurioms šiuo metu reikia ištirti veršingumą. Tas pats vyksta ruošiantis kitiems darbams: sėklinimui, vakcinacijoms, užtrūkinimui, brokavimui ir kt.

Analizuodamas bandos rodiklius bandos valdytojas taip pat neapsieina be bandos valdymo programos. Profesionaliose bandos valdymo programose yra paruošta svarbios ataskaitos, kuriose galima bet kuriuo metu matyti pagrindinius bandos parametrus, pagrindines problemas, kurias reikia spręsti. Programa pati siunčia pavojaus signalus, jeigu nėra atliktas koks nors darbas arba nesuvesti / klaidingai suvesti duomenys. Bandos valdymo programa yra niekuo nekompensuojamas pagalbininkas bandos valdytojui.

Kodėl daug ūkių neturi /nesinaudoja bandos valdymo programomis?

Jeigu galvojate, kad kalba eis apie kainą, tai apsirikote. Investicija į bandos valdymo programą yra nedidelė. Nesiekia penkių tūkstančių nedideliems ir vidutinio dydžio ūkiams ir nesiekia dešimties tūkstančių daug karvių laikantiems ūkiams, kur programa naudosis keletas žmonių vienu metu. Ne finansiniai dalykai sulaiko ūkius nuo programos įsidiegimo. Tai kokios gi tos tikrosios priežastys?

Nesuvokimas, neįsigilinimas

Ūkio savininkui, vadovui dažnai pritrūksta laiko ir jėgų įsigilinti į kiekvieną niuansą. Ypač į tokį “nematomą” kaip kompiuterinė programa, tyliai esanti arba nesanti fermos kompiuteryje. Vadovas mąsto paprastai, jeigu fermos vadui kažko reikia, tai jis ateina ir pasako. Dėl programos nesakė, tai turbūt ir nereikia. O kodėl fermos vadas neužsimena apie bandos valdymo programos poreikį? Ar tikrai jam yra patogiau prieš kiekvieną darbą vartyti ginekologinius žurnalus ir ranka iš jų perrašinėti karves į darbo atlikimo sąrašą? Turbūt ne tai. Kiekvienam pokyčiui tenka įveikti inerciją ir baimes. O tų baimių yra nemažai. Pagarsinsiu dažniausiai sutinkamas.

Nesugebėjimo baimė. Bene pagrindinė abejonė, kuri kankina nebandžiusius dirbti su bandos valdymo programa yra nepasitikėjimas. Manoma, kad dirbti su bandos valdymo programa bus labai sudėtinga. Aišku tai nėra pagrįsta baimė. Kiekvienas žmogus, valdantis mobilų telefoną, gebės.

Komplikacijų baimė. Klaidos padarymo baimė. Taipogi lengvai valdoma rizika. Programa pati seka, kad įrašai būtų logiški. pvz. bandant įvesti apsiveršiavimą praėjus tik tarkim 4 mėn po sėklinimo, pasiūlo įvesti abortą arba, jeigu veršelis yra gyvas, patikslinti sėklinimo datą ir panašiai. Netyčinio ištrynimo atveju lieka visi istoriniai įrašai, kurie padės atstatyti “sugadintą” duomenį.

Duomenų praradimo baimė. O jeigu programa “nulūš”? Jeigu kompiuteris suges? Nieko nepataisomo neįvyks, nes nuolat yra daroma duomenų kopija. O jeigu gaisras ir kompiuteris sudegs. Kompiuteris sudegs ir ginekologiniai žurnalai taip pat sudegs, o duomenų kopija liks saugi išoriniame serveryje. Taigi esantys programoje yra saugesni už duomenis esančius sąsiuviniuose arba fermos kompiuterio excel lentelėse.

Kainos baimė. Šis klausimas Jau aptartas aukščiau. išlaidos susijusios su bandos valdymo programos įsigijimu yra vienos iš mažiausių investicijų lyginant su kitais fermos ilgalaikiais įsigijimais. Mažiausios investicijos duodančios bene didžiausią efektą.

Pasiryžkite

Jeigu ūkyje dar neįdarbinta bandos valdymo programa, tai ji galėtų būti svarstoma, kaip pirmoji šio laikotarpio investicija. Fermos vadovo, kuris tuo pačiu yra ir bandos valdytojas, darbo stiliuje yra dvi aiškiai atskirtos būsenos. Iki jis pradeda dirbti su bandos valdymo programa ir po to kai jis jau su ja dirba ir ją yra įvaldęs. Tą pokytį galima sulyginti su interneto ar mobilaus telefono atsiradimu žmogaus gyvenime. Kitu atveju bandos valdytojas, be bandos valdymo programos yra tarsi griovių kasėjas be kastuvo. Įdiegus bandos valdymo programą peržengiamas technologinis slenkstis bandos valdyme.

Naudinga informacija apie bandos valdymą:

Bandos valdymas. Kodėl tai svarbu
“Patogus bandos valdymas su UNIFORM-Agri”
„Pieno ūkis. Kaip gauti finansinę naudą iš bandos informacijos?“
Bandos valdymo programa – investicija, kuri atsiperka akimirksniu

Susisiekite su specialistu Mindaugu Eidukaičiu tel.: 8 628 21289, el.p. mindaugas@agroinfo.lt

Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.

Susiję straipsniai