agroinfo, ruju stebejimo sistema, pieno ukis, zemes ukis
Fermų įranga Reprodukcijos valdymas

Šiuolaikinų fermų įranga yra ne tik melžimo aikštelės ir mešlo skreperiai

Įprasta, kad fermų įranga asocijuojasi su karvių guoliavietėmis, melžimo aikštelėmis, pieno šaldytuvais, mėšlo skreperiais. Planuojat fermos įrengimą svarbu nepamiršti valdymo ir karvių stebėjimo įrankių.

Kaip stebėsime gyvulius?

Palaiduose tvartuose didesnis iššūkis yra gyvulių sveikatingumo stebėjimas. Pririšto laikymo tvartuose – rujų stebėjimas. Abiem atvejais į pagalbą ateina elektroninės gyvulių stebėjimo sistemos. Jos sukurtos rujų ir sveikatingumo stebėjimui.

Kaip vyksta stebėjimas?

Karvėms ant kaklo uždedami diržai su davikliai arba į ausis įsegami specialūs įsagai. Kiekvienas gyvulys įgyja savo daviklį, kuris 24 val per parą ir 7 dienas per savaitę registruoja judėjimą, atrajojimą, kvėpavimą, ėdimo, gėrimo, gulėjimo trukmę. Daviklis duomenis per anteną siunčia į duomenų registravimo bloką. Iš jo siunčiami pranešimai apie sergančius, rujojančius, apie sutrikusią gyvulių grupių savijautą dėl šėrimo pasikeitimo, karščio streso, apie sunkų arba užsitęsusį karvių veršiavimąsi. Pranešimai gali būti siunčiami: veterinarijos gydytojui, fermos vadovui, gyvulių savininkui, sėklintojui, konsultantui.

Tinka ir pririštų karvių tvartuose

Pririštų karvių tvartuose didžiausias iššūkis yra stebėti karvių rujas. Viena, o gal net ir vienintelė sistema tinkanti pririštų karvių rujų ir sveikatingumo stebėjimui yra sistema – HealhyCow24. Ši sistema yra skirta pririštų karvių stebėjimui. Sekami tie patys parametrai: aktyvumas, atrajojimas, kvėpavimas, ėdimo, gėrimo, gulėjimo laikas. Kadangi pririštų gyvulių aktyvumą sistemai stebėti yra didesnis iššūkis, tai pasitelkiamas didesnis jautrumas. Sekami net menkiausi karvių judesiai.

Pasitelkę technologines galimybes stebėkime karves 24 val per parą 7 dienas per savaitę. Elektroninė rujų ir sveikatingumo stebėjimo sistemos pagalba laiku sužinosime karvės būseną ir savijautą, turėdami šią informaciją priimsime teisingus sprendimus.

Taigi aprūpindami fermas įranga greta melžimo aikštelių ir mėšlo skreperių įrengimo nepamirškime ir gyvuliu stebėjimo proceso ir tam tinkamos įrangos.

Daugiau naudingų straipsnių:

„Savalaikis karvių sėklinimas vis dar svarbi tema pieno ūkiuose“

Susisiekite su specialistu Mindaugu Eidukaičiu tel.: 8 628 21289, el.p. mindaugas@agroinfo.lt

Fermų įranga: Karvių guoliavietės; Spenių plovimo sistema; Karvių sveikatingumo stebėjimo įranga.

Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.

Susiję straipsniai