verseliu auginimas, agroinfo
Fermų įranga Veršeliai

Nauja tendencija. Veršelių auginimas namelyje po du

Vis daugiau ūkių laiko du veršelius viename namelyje. Tai, kas prasidėjo dėl būtinybės auginti dvynius kartu ar dėl veršelių namelių trūkumo, daugeliui ūkių pasirodė esanti alternatyvi mažų veršelių laikymo galimybė.

Ir praktika, ir moksliniai tyrimai patvirtina, kad veršeliai laikomi poroje vystosi geriau nei laikomi individualiuose nameliuose. Vėliau, kai šie veršeliai yra perkeliami į didesnes grupes, jie lengviau pritampa, pasižymi geresniu socialiniu elgesiu, geresniu pašarų vartojimu ir geresniu augimu. Tai savo ruožtu lemia karvių, kurios veršiavosi pirmą kartą, didesnį primilžį.

Be to, vietos ir išlaidų taupymas – tai privalumai, kurie aktualūs visiems ūkiams. Juk tam pačiam veršelių skaičiui reikia tik pusės vietos ir jums reikia mažiau namelių. Be to, jūs taip pat turite išvalyti mažiau namelių.

Holm & Laue yra vieninteliai pasaulyje, siūlantys puikų sprendimą: dviejų-trijų veršelių mini grupes laikyti 5,8 m² TwinHutch nameliuose su FlexyFence tvorele. Pagal ES teisės aktus veršelių laikymas atskiruose nameliuose ribojamas iki 8 savaičių. TwinHutch Mini grupėje veršeliai gali būti laikomi ilgesnį laiką, nes atskirų namelių riba nebetaikoma. Tai reiškia, kad veršelius galima lėtai nujunkyti nuo pieno ir jų nereikia perkelti į kitos grupės gardą iki 10–12 savaičių. Plačiau apie dviejų-trijų veršelių namelius.

Veršelių įranga

Pagrindinė fermų įranga, kuri sudaro galimybę tinkamai užauginti sveikus ir stiprius veršelius iki atjunkymo yra:

1. Vienviečiai, dviviečiai, grupiniai veršelių nameliai.

2. Krekenų valdymo įranga: krekenų pasterizatorius ir šildytuvas, krekenų valdymo sistema.

3. Girdymo įranga: pieno pasterizatorius arba automatinė veršelių girdykla.

4. Veršelių sveikatos stebėjimo įranga.

Jeigu jums kyla klausimų, kaip tinkamai naujoje ar rekonstruojamoje fermoje įkurdinti veršelius, mielai patarsime. Pirmas lauko tipo veršides Lietuvoje įrengėme 2009 metais. Iki šiandien kaupiame žinias ir patirtį veršelių auginime.

Susisiekite su specialistu Mindaugu Eidukaičiu tel.: 8 628 21289, el.p. mindaugas@agroinfo.lt

Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.

Susiję straipsniai