verseliai, fermu iranga, pieno ukis, agroinfo
Fermų įranga Veršeliai

Fermų įranga mūsų mažiesiems

Fermų įranga pieno ūkiuose dažniausiai asocijuojama su melžimu, mėšlo šalinimu. Dėmesys dažniausiai sukasi apie melžiamas karves. Nemelžiamų gyvulių grupės, o tame tarpe ir veršeliai, dažnai nepelnytai patenka į antrąjį planą.

Tačiau toks požiūris neliks “nemokamas”. Po dviejų metų šiandieniniai veršeliai taps karvėmis. O šiandien padarytos auginimo klaidos jau nebegalės būti ištaisytos.

Pagrindinė fermų įranga, kuri sudaro galimybę tinkamai užauginti sveikus ir stiprius veršelius iki atjunkymo yra:

1. Vienviečiai, grupiniai veršelių nameliai.

2. Krekenų valdymo įranga: krekenų pasterizatorius ir šildytuvas, krekenų valdymo sistema.

3. Girdymo įranga: pieno pasterizatorius arba automatinė veršelių girdykla.

Naujagimiai veršeliai yra pažeidžiami. Reikia žinoti ir atitikti jų poreikius. Veršelių laikymas lauke išsprendžia daugelį problemų. Natūraliomis sąlygomis augantys veršeliai greičiau pasiekia reikiamą svorį, jų imunitetas būna stipresnis.

Iš sveikų ir tinkamai auginamų veršelių užauga geros telyčios. Veršeliai geriausiai jaučiasi laikomi lauke, juos mažiausiai kamuoja veršelių ligos. Veršelių laikymui lauke yra  pritaikyti  vienviečiai ir grupiniai veršelių nameliai. Naujagimius veršelius reiktų laikyti vienviečiuose nameliuose, juose lengviau pastebėti pirmuosius negalavimo požymius, per mažą apetitą bei užkirsti kelią užkrečiamų ligų plitimui.

Vietoje naujo veršelių tvarto verta rinktis pigesnį ir efektyvesnį sprendimą – grupinius galvijų namelius. Lengvai surenkami ir transportuojami nameliai užtikrina gerą oro cirkuliaciją ir tinkamą temperatūrą tiek vasarą, tiek žiemą. Profesionaliai įrengtas lauko tipo veršides yra lengva aptarnauti. Taupiai naudojama darbo jėga. Lengvai ir kokybiškai atliekami procesai. Gyvuliai patiria mažiau streso. Darbuotojai padaro mažiau klaidų.

Pirmas lauko tipo veršides Lietuvoje įrengėme 2009 metais. Iki šiandien kaupiame žinias ir patirtį veršelių auginime. Nemokamai pakonsultuosime jus, kaip tinkamai parinkti vietą veršelių laikymui, kaip įrengti ir paruošti naudojimui lauko veršidę.

Susisiekite su specialistu Mindaugu Eidukaičiu tel.: 8 628 21289, el.p. mindaugas@agroinfo.lt

Veršelių auginimo įranga: Vienviečiai veršelių nameliai; Grupiniai veršelių nameliai; Pieno pasterizatoriai; Automatinė veršelių girdykla, Krekenų valdymo įranga; Veršelių sveikatingumo stebėjimo įranga.

Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.

Susiję straipsniai