Veršeliai

Veršelių priežiūra su CalfExpert automatine girdykla

CalfExpert automatinė veršelių girdykla veršelių grupei užtikrina individualų šėrimą ir padidina dienos priesvorį iki 1 kg.

Kaip tai veikia?

Specialių daviklių dėka, sistema automatiškai atpažįsta veršelius ir priėjus prie šėrimo aparato per 3 sekundes pateikia jiems tinkamą kiekį reikiamos sudėties pašaro. Veršeliui atsitraukus, veršelių girdykla užfiksuoja, kiek mišinio buvo suvartota ir pagal tai apskaičiuoja kitas porcijas.

Veršelių girdyklos privalumai:

INDIVIDUALUS automatinis girdymas. Kiekvienas veršelis turi daviklį, kuris aparatui parodo, kokios sudėties ir kokį mišinį pateikti. Jeigu veršis neišgers viso jam pateikto kiekio, likutis bus užfiksuotas, o ūkis visuomet tiksliai žinos, ar buvo išgerta visa dozė. Jeigu mišinio bus išgerta per mažai, per kitas 12 valandų veršiui automatiškai bus pridėtas papildomas kiekis. Pieno likutis negrįžta į aparato vidų, todėl veršelis visuomet gauna šviežią, bakterijomis neužterštą pieno mišinį.

Ramūs ir saugūs veršeliai. CalfExpert užtikrina, kad mišinį suvartos būtent tas veršelis, kuriam jis yra skirtas. Silpnesni galvijai nebus nustumti nuo lovio stipresnių kaimynų bei dienos normą galės suvartoti per keletą kartų, sau patogiu laiku. Tai apsaugo juos nuo streso. Tai apsaugo juos nuo streso.Tai apsaugo juos nuo streso. Tai apsaugo juos nuo streso.Tai apsaugo juos nuo streso. Tai apsaugo juos nuo streso.Tai apsaugo juos nuo streso.

Greitesnis nujunkymas. Specialios svarstyklės fiksuoja veršelio dienos priesvorį. Tai leidžia stebėti pagrindinius augimo rodiklius, greičiau pasiekti tinkamą svorį, tad veršelis gali būti nujunkomas greičiau. Silpnesnius veršelius galima palikti ilgiau su jaunesniais gyvuliais (taip užtikrinama, kad nors ir vėliau, bet į bandą ateis stiprus galvijas) bei pastebėti jų problemas (pvz.,– per lėtai augantis svoris).

Nujunkimas pagal svorį gali padėti sutaupyti 8-10 eurų nuo veršelio.

Nepriekaištinga švara. Jeigu vienas veršelis nebaigė gerti mišinio, likutis nubėga į kanalizaciją ir jo negali gerti kitas galvijas. Nors taip prarandama dalis mišinio, užkertamas kelias didesniems nuostoliams (plintančioms infekcijoms ir bakterijoms, musėms).

Baigus gerti, veršelių girdykla automatiškai nuplauna žinduką.

Palengvintas darbas. Visa svarbi informacija apie veršelių šėrimą pateikiama jūsų asmeniniame darbo kompiuteryje. Jame jūs matysite, kiek konkretus veršelis suvartojo mišinio, kaip dažnai ėjo prie šėrimo aparato, jo dienos priesvorį. Tokiu būdu galėsite pastebėti pirmuosius ligų požymius.

Turint CalfExpert, ūkio darbuotojas veršelių šėrimui galės skirti mažiau nei vieną valandą per dieną.

Intensyvaus veršelių šėrimo privalumai:

  • Nujunkimas pagal svorį gali padėti sutaupyti 8-10 eurų nuo veršelio;
  • Intensyvus šėrimas padeda vienu mėnesiu paankstinti pirmojo veršiavimosi amžių, o tai 8 % sumažina užimtumą veršelių nameliuose;
  • Vienu mėnesiu paankstintas pirmojo veršiavimosi amžius leidžia sutaupyti apie 50 eurų nuo telyčios;
  • Intensyvus šėrimas padidina pieno kiekį pirmoje laktacijoje. Papildomai gaunama apie 680 kg pieno;
  • Intensyvus individualus šėrimas 50 % sumažina susirgimo tikimybę.
  • Jei per pirmas 8 savaites veršelis gaus tinkamą, energijos suteikiantį pašarą, subrendusios karvės tešmens audinys gali būti tvirtesnis iki 3 kartų.

Įrangą parduodame kartu su montavimu.

Video apie įrangą su lietuvių kalbos subtirais, spauskite čia, taip pat čia.

Straipsnis: Ar verta investuoti į automatinę veršelių girdymo sistemą?

Gamintojo puslapis: holm-laue.de

Kviečiu susisiekti 8 628 21289 Mindaugas

Veršelių girdykla
Veršelių girdykla
Veršelio girdymo stotelė
Veršelių girdykla
Girdyklos valdymas
Mobili stotelė
Žinduko pakeitimas
Pieno miltelių rezervuaras
Veršelių girdyklos maišytuvas

Susiję straipsniai