verseliu serimas, fermu iranga, agroinfo, pieno ukis
Fermų įranga Veršeliai

Automatinis veršelių girdymas – šėrimo automatas keičia Jūsų darbą su veršeliais

Greitai pastebėsite, kaip automatinis veršelių girdymas su šėrimo automatu CalfExpert keičia Jūsų darbą su veršeliais: visą svarbią informaciją visada turite po ranka – tiek automate CalfExpert, tiek šėrimo stotelėje HygieneStation, tiek ir jūsų mobiliajame telefone.

Spartesnis yra ne tik pieno paruošimas, bet ir automatinis valymas. Pagaliau automatinis veršelių girdymas pienu yra toks pat patogus kaip ir šėrimas pieno pakaitalais.

Visada šviežiai sumaišytas

Veršelių šėrimo automatas kiekvieno veršelio pieną sumaišo visada šviežiai. Bet koks pieno likutis yra išleidžiamas iš sistemos darant ilgesnes pertraukas tarp šėrimų. Kiti šėrimo automatai pieną laiko talpose. Tokiu būdu 40 °C temperatūroje laikomame piene bakterijų skaičius padvigubėja kas 20 minučių. Priešingai, CalfExpert garantuoja maksimalią higieną ir šėrimą, tinkantį kiekvienam veršeliui. Toks individualus veršelio šėrimas gali būti tik tokiu atveju, jei pieno mišinys paruošiamas atskirai kiekvienam veršeliui, kaip tai daro CalfExpert!

Ramūs ir paklusnūs veršeliai

Kadangi CalfExpert neriboja šėrimo laiko, veršeliai gali ateiti ir atsigerti bet kuriuo metu. Veršeliai nebematys jūsų kaip “maisto tiekėjo”, todėl liks ramūs žmonėms įėjus į tvartą. Jaunesni ir silpnesni veršeliai šėrimui gali skirti tiek laiko, kiek nori, kad išgertų visą jiems skirtą dienos racioną. CalfExpert turi išmanią registravimo sistemą. Tai reiškia, kad mažiau veršelių bus išstumta iš šėrimo stotelių. Be to antipiratinis vožtuvas užtikrina, kad stipresni veršeliai nevogtų pieno.

Metabolinis programavimas

Intensyvus šėrimas pirmomis telyčaitės gyvenimo savaitėmis vėliau lemia žymiai didesnę pieno gamybą jai užaugus. Tačiau tinkamas veršelių nujunkymas, pvz. po ad libitum etapo, kiekvienam veršelio savininkui sukelia ypatingų iššūkių. Naudojant CalfExpert, kiekvienas veršelis lėtai nujunkomas mažinant tiek sušeriamo pieno kiekį, tiek ir koncentraciją.

Efektyvus pieno pakaitalo sumaišymas

Lankstus šėrimas taip pat reiškia, kad įvairių rūšių pieno milteliai ir priedai turi būti sumaišyti optimaliai ir be jokių gumulėlių. Laipsniškai valdomas PowerMixer maišytuvas maišymą pradeda palengva, kad būtų išvengta purslų, o po to pradeda intensyviai maišyti pieno pakaitalo miltelius. Tai reiškia, kad veršelis gauna šviežiai sumaišytą pieną į čiulptuką vos per 3 sekundes.

Specialus pridėtinis šėrimas

Siekiant stabilizuoti virškinamojo trakto sistemą, į pieno racioną galima įtraukti minimalius pašarinius priedus. Vaistai gali būti dedami į sergančių veršelių pieno racioną, o elektrolitai gali būti tiekiami su specialia dietine programa. Galite naudoti du miltelių pavidalo priedų dozatorius ir du skystų priedų dozatorius. Kaip ir pieno programoje, taip pat galite užprogramuoti skirtingas šių priedų šėrimo kreives. Tai suteikia didžiausią lankstumą siekiant geriausios veršelių sveikatos!

Sumanus šėrimas karvių pienu

Karvės pienas idealiai tinka veršeliams virškinti ir padeda pasiekti geriausių rezultatų. Naudojant CalfExpert karvių pieno programą, galite lanksčiai nustatyti pieno proporcijas arba papildyti pienu turimas šėrimo programas. Kas nutiks su šėrimo automatu, kai bus sunaudotas visas pieno kiekis? Ar jis tuomet pradės šerti pieno milteliais? Tai sukeltų veršeliams stresą ir greičiausiai sukeltų virškinimo problemų. EvenMilk yra intelektuali pieno kontrolės sistema, kuri žino kiek yra pieno ir kiek jo reikia šėrimui. Tai užtikrina, kad pieno ir pieno miltelių mišiniai būtų sumaišyti proporcingai, net jei pieno kiekiai svyruoja kasdien.

Daugelyje Lietuvos pieno ūkių padėjome pakeisti požiūrį į veršelių auginimą. Ūkiai, kuriems buvo įprastas veršelių netekimas virš 10%, šiandien praranda tik iki 1-2% veršelių. Veršelių paros priesvoris siekia virš 900 gramų.

Susisiekite su specialistu Mindaugu Eidukaičiu tel.: 8 628 21289, el.p. mindaugas@agroinfo.lt

Veršelių auginimo įranga: Vienviečiai veršelių nameliai; Grupiniai veršelių nameliai; Pieno pasterizatoriai; Automatinė veršelių girdykla, Krekenų valdymo įranga; Veršelių sveikatingumo stebėjimo įranga.

Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.

Susiję straipsniai