Visokeriopa veršelių priežiūra su CalfExpert automatine girdykla

CalfExpert veršelių grupei užtikrina individualizuotą šėrimą ir padidina dienos priesvorį iki 1 kg.

Kaip tai veikia?

Specialių daviklių dėka, sistema automatiškai atpažįsta veršelius ir priėjus prie šėrimo aparato per 3 sekundes pateikia jiems tinkamą kiekį reikiamos sudėties pašaro. Veršeliui atsitraukus, sistema užfiksuoja, kiek mišinio buvo suvartota ir pagal tai apskaičiuoja kitas porcijas.

Privalumai:

INDIVIDUALUS automatinis girdymas. Kiekvienas veršelis turi daviklį, kuris aparatui parodo, kokios sudėties ir kokį mišinį pateikti. Jeigu veršis neišgers viso jam pateikto kiekio, likutis bus užfiksuotas, o ūkininkas visuomet tiksliai žinos, ar buvo išgerta visa 12 valandų dozė. Jeigu mišinio bus išgerta per mažai, per kitas 12 valandų veršiui automatiškai bus pridėtas papildomas kiekis.

Pieno likutis negrįžta į aparato vidų, todėl veršis visuomet gauna šviežią, bakterijomis neužterštą mišinį.

 

Ramūs ir saugūs veršeliai. CalfExpert užtikrina, kad mišinį suvartos būtent tas veršelis, kuriam jis yra skirtas. Silpnesni galvijai nebus nustumti nuo lovio stipresnių kaimynų bei dienos normą galės suvartoti per keletą kartų, sau patogiu laiku. Tai apsaugo juos nuo streso.

 

Greitesnis nujunkymas. Specialios svarstyklės fiksuoja veršio dienos priesvorį. Tai leidžia stebėti pagrindinius augimo rodiklius, greičiau pasiekti tinkamą svorį, tad veršis gali būti nujunkomas greičiau. Silpnesnius veršius galima palikti ilgiau su jaunesniais gyvuliais (taip užtikrinama, kad nors ir vėliau, bet į bandą ateis stiprus galvijas) bei pastebėti jų problemas (pvz.,– per lėtai augantis svoris).

Nujunkimas pagal svorį gali padėti sutaupyti 8-10 eurų nuo veršio.

 

Nepriekaištinga švara. Jeigu vienas veršis nebaigė gerti mišinio, likutis nubėga į kanalizaciją ir jo negali gerti kitas galvijas. Nors taip prarandama dalis mišinio, užkertamas kelias didesniems nuostoliams (plintančioms infekcijoms ir bakterijoms, musėms).

Baigus gerti, čiulptukas švariai dezinfekuojamas.

 

Palengvintas darbas. Visa svarbi informacija apie veršelių šėrimą pateikiama jūsų asmeniniame darbo kompiuteryje. Jame jūs matysite, kiek konkretus veršelis suvartojo mišinio, kaip dažnai ėjo prie šėrimo aparato, jo dienos priesvorį. Tokiu būdu galėsite pastebėti pirmuosius ligų požymius.

Turint CalfExpert, ūkio darbuotojas veršelių šėrimui galės skirti mažiau nei vieną valandą per dieną.

 

Intensyvaus šėrimo privalumai:

  • Nujunkimas pagal svorį gali padėti sutaupyti 8-10 eurų nuo veršio;
  • Intensyvus šėrimas padeda vienu mėnesiu paankstinti pirmojo veršiavimosi amžių, o tai 8 % sumažina užimtumą veršelių nameliuose;
  • Vienu mėnesiu paankstintas pirmojo veršiavimosi amžius leidžia sutaupyti apie 50 eurų nuo telyčios;
  • Intensyvus šėrimas padidina pieno kiekį pirmoje laktacijoje. Papildomai gaunama apie 680 kg pieno;
  • Intensyvus individualus šėrimas 50 % sumažina susirgimo tikimybę.
  • Jei per pirmas 8 savaites veršis gaus tinkamą, energijos suteikiantį pašarą, subrendusios karvės tešmens audinys gali būti tvirtesnis iki 3 kartų.

Įrangą parduodame kartu su montavimu.

Norėdami gauti daugiau informacijos, skambinkite:

Tautvydas Eidukaitis +370 601 60167

Gamintojo puslapis: holm-laue.de

Naudingi straipsniai:

Ar verta investuoti į automatinę veršelių girdymo sistemą?